Prekyba šiuolaikine santechnikos,
šildymo bei kondicionavimo įranga
NAUJIENOS / AKCIJOS
Apie bendrovę Paslaugos Kontaktai Katalogai Kainoraščiai

Vilniuje:
Linkmen? g. 13
tel. +370 699 88885
El. Paštas: arvydas@siltasoras.lt
www.siltasoras.lt

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 375902
Šiandien apsilankė: 89
Dabar naršo: 1
UPONOR vamzdyno sistema

UPONOR koncerno daugiasluoksnio vamzdyno sistema

UPONOR  daugiasluoksnis metalopolimerinis vamzdis, kurį sudaro penki tarp savęs sujungti  sluoksniai: vidinis iš polietileno, prie kurio specialiais klijais priklijuotas su ištisine užleidimo siūle suvirintas aliuminio vamzdis, bei juos gaubiantis apsauginis polietileninis vamzdis, taip pat priklijuotas prie aliuminio paviršiaus. Tokia daugiasluoksnė konstrukcija viename gaminyje apjungia visas plastikinių bei metalinių vamzdžių galimybes.

UPONOR vamzdžiai gaminami tokių išorinių bei vidinių diametrų (mm): 110/90; 90/71; 76/60; 63/51; 50/41; 40/32; 32/26; 25/20; 20/15,5; 18/14; 16/12; 14/10. Būtina pabrėžti, kad iš šiuo metu rinkoje esamų daugiasluoksnių metalopolimerinių vamzdžių tik UPONOR vamzdis yra gaminamas vienu metu atliekant visas tris operacijas nenutrūkstamai vykdomo vientiso technologinio proceso pagrindu, kurį sudaro vidinio vamzdžio liejimas, jo apgaubimas aliuminio bei apsauginiu išoriniu sluoksniais.

Kiti analogiškų vamzdžių gamintojai naudoja žymiai paprastesnę, bet mažiau patikimą technologiją, kuri pagrįsta išankstine vidinio vamzdžio gamyba, atskirai vykdoma nuo likusios galutinio daugiasluoksnio vamzdžio gamybos.
Inžinerinių sistemų taip pat ir sanitarinių instaliacinių sistemų, patikimumą bei efektyvumą daugeliu atvejų lemia naudojamų vamzdžių (kaip vieno iš jų pagrindinių elementų) savybės. Žemiau pateiksime kai kurias pagrindines UPONOR vamzdžių savybes bei jų palyginimą su kitų plastikinių vamzdžių savybėmis.

UPONOR vamzdžiai pasižymi šiomis savybėmis:
• visapusiškai nepralaidūs deguoniui, kas apsaugo šildymo sistemų įrenginius nuo korozijos, tuo pačiu užtikrina ilgaamžiškumą;
• nerūdija, yra atsparūs įvairioms cheminėms medžiagoms;
• nereikalauja jokio išorės antikorozinio padengimo;
• dėl išskirtinai lygaus vidinių sienelių paviršiaus (šiurkštumas siekia tik 0,0004mm) ant jo nesikaupia nuosėdos bei kalkės, turi mažą hidraulinį pasipriešinimą, todėl užtikrina žymiai didesnį vandens pralaidumą lyginant su kitais vamzdžiais ir  ypač su plieniniais;
• dėl savo gero lankstumo ir sugebėjimo išlaikyti suteiktą formą, leidžia sumažinti iki minimumo jungiančiųjų detalių skaičių, lengvai transportuojami bei sandėliuojami;
• turi labai geras eksploatacines charakteristikas.

UPONOR vamzdžiai karšto vandens bei vandeninio šildymo sistemose gali būti eksploatuojami prie 95ºC temperatūros esant iki 10 atm slėgiui. Maksimali trumpalaikė temperatūra gali siekti iki 110ºC. Bandymai parodė, kad prie 20ºC jie gali atlaikyti iki 80 atm slėgį. Vienas iš trūkumų, priskiriamų plastikiniams vamzdžiams, yra dideli linijiniai pailgėjimai prie aukštų temperatūrų, tačiau to negalima pasakyti apie UPONOR vamzdžius. Šių vamzdžių pailgėjimas 50 metrų ilgiui prie 50ºC siekia tik 62,5 mm ir yra artimas varinių vamzdžių pailgėjimui, kuris siekia 41,25 mm. Palyginimui galime pateikti kitų plastikinių vamzdžių pailgėjimo rodiklius, pvz.: PEX prie tos pačios temperatūros poveikio ir vamzdžio ilgio parametrų linijinis pailgėjimas siekia apie 500 mm, polipropileninių - apie 450 mm, polietileninių - apie 375 mm.

Taigi, vertinant UPONOR savybes, galima drąsiai teigti, kad jos ne be pagrindo leido UPONOR daugiasluoksniams metalopolimeriniams vamzdžiams įsitvirtinti rinkoje ir tapti pripažintais daugelyje šalių.

UPONOR produkcija turi labai plačias pritaikymo galimybes. Jos pagrindu galima montuoti bei įrengti įvairias sanitarines instaliacines sistemas: šalto ir karšto vandens tiekimo bei paskirstymo sistemas įvairios paskirties ir konstrukcijų pastatuose, taip pat ir daugiaaukščiuose, pagrindinius vandens stovus juose irgi montuojant iš UPONOR vamzdžių.
UPONOR vamzdžių pagrindu galima montuoti įvairias vandeninio šildymo sistemas, kuriose šilumos atidavimo šaltiniai gali būti įvairių tipų radiatoriai, sienelės, o taip pat klojant vamzdžius tiesiogiai grindyse, per kurias yra išspinduliuojama šiluma. Pastaroji pastatų šildymo sistema, kuri techninėje literatūroje įvardijama kaip grindinio šildymo sistema, yra labai taupi, ypač efektyvi didelio ploto patalpose, įvairiose salėse, bažnyčiose ir t.t. Šildymo sistemos, įrengtos UPONOR produkcijos pagrindu, gali būti jungiamos prie įvairių konstrukcijų ir sistemų katilų, kūrenamų kietu, skystu bei dujiniu kuru, o taip pat ir kaitinamų elektra.



 
Ryškus UPONOR sistemos efektyvumas pasireiškia atliekant senų patalpų rekonstrukcijas bei pertvarkymus, ypač neesant galimybei vamzdžius paslėpti grindyse ar sienose. UPONOR gamintojai siūlo specialios konstrukcijos įvairių spalvų profilines plastikines grindjuostes, kuriomis galima labai lengvai ir efektyviai, be didelių finansinių ir darbo sąnaudų, negadinant bendro patalpų dizaino, uždengti sanitarinių instaliacinių sistemų vamzdžius bei jų elementus. Taip pat UPONOR vamzdžiai, dėl jų lankstumo, lengvai gali būti pakloti pratraukimo būdu sienų, grindų ar lubų ertmėse. Tokia produkcijos ir jos taikymo sprendimų kombinacija leidžia racionaliau naudoti lėšas, trumpinti montavimo darbų laiką. Ypatingai svarbus momentas naudojant

UPONOR produkciją yra tas, kad visas aukščiau paminėtas sistemas galima įrengti vieno tipo universalaus vamzdžio ir universalių jungiančiųjų detalių pagrindu. Toks privalumas leidžia unifikuoti projektavimo bei montavimo darbus, jų atlikimui naudoti vienodus įrankius ir įrangą, supaprastina pačių darbų planavimą, organizavimą, o taip pat produkcijos užsakymo bei sandėliavimo procesus, tuo pačiu sudaro galimybes lengvai spręsti šios srities logistikos uždavinius.

Labai svarbu, taikant šiuolaikines medžiagas bei technologijas sanitarinėse instaliacinėse ir kitose inžinerinėse sistemose, užtikrinti gerą montavimo darbų kokybę ir tuo pačiu jų patikimumą. Ne paslaptis, kad Lietuvoje geras montavimo darbų organizavimas bei jų reikiamos kokybės pasiekimas yra labai silpna vieta. Neretai geros medžiagos yra sugadinamos, tuo padarant žalą ne tik vartotojui, bet ir įmonėms, kurios tiekia šią produkciją, bei patiems gamintojams. Analizė parodė, kad sanitarinėse instaliacinėse sistemose daugiausia klaidų, o tuo pačiu ir defektų būna vamzdžių sujungimo vietose. Mažėjant sujungimų skaičiui, savaime aišku, mažėja ir galimų klaidų bei defektų tikimybė tuo pačiu didėja sistemų patikimumas.


Naudojant UPONOR vamzdžius šios problemos labai lengvai išsprendžiamos, kadangi daugiasluoksniai metalopolimeriniai vamzdžiai pasižymi ypatingu lankstumu ir sugebėjimu priimti bei išlaikyti jiems suteiktą formą, kas be abejo leidžia mažinti įvairių jungiančiųjų detalių bei mazgų kiekį, apeinant įvairius kampus, iškilimus ar kitaip keičiant trasų kryptį.
 
UPONOR vamzdžių ir jungiančiųjų detalių sujungimui gamintojai siūlo dviejų konstrukcijų sujungimus: su srieginėmis jungtimis  ir su užspaudžiančiosiomis movomis. Srieginės jungtys, tai dalinai išardomi vamzdžių sujungimo mazgai, kuriuose hermetiškumas pasiekiamas standžiai užsukant užveržiamą veržlę. Užspaudimo būdu montuojamos sujungimo detalės turi specialią movą iš nerūdijančio plieno, kuri gaubia jungiančiosios detalės figūrinį antgalį ant kurio yra užmaunamas vamzdis. Pats užspaudimo procesas, po vamzdžio užmovimo ant antgalio, atliekamas panaudojant specialias rankines arba elektrines reples.

Kiekvienos replės turi komplektą įvairių antgalių, atitinkamai pritaikytų įvairių diametrų vamzdžiams. Abu sujungimo būdai yra labai patikimi dėka unikalios jungiančiųjų detalių konstrukcijos, kuri kiekviename sujungime turi du O formos sandarinimo žiedus, esančius tarp vidinės vamzdžio sienelės ir figūrinio antgalio. Tokios konstrukcijos užtikrina labai gerą ir ilgaamžį sujungimo hermetiškumą.

UPONOR vamzdžių jungiančiosios detalės gaminamos iš specialaus papildomai termiškai apdoroto žalvario, padengto nikeliu arba iš specialių polifenilsulfoninių bei polietersulfoninių plastikų rūšių, pasižyminčių labai dideliu atsparumu, kuris, atskirais atvejais, artimas plienui, bei labai geromis eksploatacinėmis savybėmis, taip pat ir prie aukštų temperatūrų, kurios gali siekti iki 240-260ºC.
Dar vienas UPONOR sistemos išskirtinumas yra tas, kad ji parduodama ne vien tik kaip geras produktas. Ji pateikiama projektuotojui, montuotojui bei vartotojui kartu su išbaigtais taikymo ir panaudojimo inžineriniais sprendimais.

Kainoraštis (390 Kb)

 
 

Warning: require_once(/home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/m/m_stat/admin/for_index.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/index.php on line 475

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/m/m_stat/admin/for_index.php' (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/index.php on line 475