Prekyba šiuolaikine santechnikos,
šildymo bei kondicionavimo įranga
NAUJIENOS / AKCIJOS
Apie bendrovę Paslaugos Kontaktai Katalogai Kainoraščiai

Vilniuje:
Linkmen? g. 13
tel. +370 699 88885
El. Paštas: arvydas@siltasoras.lt
www.siltasoras.lt

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 375902
Šiandien apsilankė: 27
Dabar naršo: 1
UPONOR grindinio šildymo sistema

UPONOR grindų šildymo sistemos

Patalpa gali būti apšildoma įvairiai. Grindų šildymas žmogui yra komfortabiliausias. Tyrimai rodo, kad idealus vertikalus temperatūros pasiskirstymas atrodo taip, kaip pavaizduota 1 pav.
Žmogus geriausiai jaučiasi, kai jo kojoms truputį šilčiau nei galvai. Šiuo atžvilgiu grindų šildymas yra labiausiai artimas idealiam. Be to nei viena kita sistema negali taip tolygiai horizontaliai paskirstyti temperatūros.
Vertikalus temperatūros pasiskirstymas
Nepriklausomi testai parodo, kad labiausiai tinkamas patalpos mikroklimatas, kai grindų paviršiuje – 22–25°C, o oro temperatūra galvos aukštyje – 19°–20°C. Pasirenkant grindų šildymą, pirmenybė teikiama vandens sistemoms dėl dviejų tarp savęs susijusių priežasčių:
Vanduo gali būti šildomas įvairiais energijos šaltiniais (elektra, nafta, anglimi, dujomis);
Vanduo turi didelį šiluminį talpumą tūrio vienetui.
Be to vanduo pigus, nenuodingas, švarus ir visuomet pasiekiamas. Grindų šildymo sistema yra žemos temperatūros ir didelio srauto sistema. Šilumos nuostoliai kelyje nuo šilumos šaltinio iki šildomos erdvės yra nedideli, o tai taupo energiją. Grindų šildymas gali būti taikomas su kitokiomis šildymo sistemomis. Šis šildymas architektams duoda daug laisvės. Jis "nematomas" ir todėl tinka šiuolaikiniam interjerui, jis apsaugotas nuo pažeidimų, palengvina patalpų tvarkymą ir tinkamas beveik visų rūšių grindų dangoms. Dėl mažo oro judėjimo beveik nesukeliamos dulkės, pagerėja higieninės patalpų sąlygos. 
UPONOR grindų šildymas
UPONOR siūlo pilnai sukomplektuotą grindų šildymo sistemą. Ji švari, lanksti ir lengvai montuojama. Ši sistema sudaryta iš vamzdžių, grindų šildymo kolektorių, cirkuliacinio pamaišymo mazgų, magistralių, automatikos. Jos privalumas – visi komponentai taip parinkti, jog gali funkcionuoti kartu. Daugiau nei 30 metų, kaip UPONOR sistemos tobulinamos, atliekant testus bei bandymus savose ir nepriklausomose labaratorijose. Grindų šildymo sistema dirba tiekiančio ir grįžtančio kolektoriaus principu. Kiekviena vamzdžio kilpa kontroliuojama iš abiejų galų. Čiaupas esantis ant tiekiančio kolektoriaus gali būti reguliojamas ranka arba turėti elektros pavarą, kurią valdo kambario termostatas. Grįžtantis kolektorius turi balansinį ventilį, kuris subalansuoja slėgio nuostolius atskirose vamzdžių kilpose. Subalansavus sistemą, paduodamo ir grįžtamo vandens temperatūra kilpose neviršija 5°C.
Grindų šildymo sistemose naudojami UPONOR-pePEX ir UPONOR-evalPEX vamzdžiai turi deguonies difuzijos barjerą. UPONOR vamzdžiai pagaminti iš modifikuoto aukšto tankio polietileno Engel metodu. Kolektoriai ir fitingai pagaminti iš vario lydinių (legiruotų cinku) ir atsparių cinko kiekio mažėjimui lydinyje. Ši medžiaga pasižymi dideliu atsparumu korozijai.

UPONOR grindų šildymo sistema turi šias ypatybes:

 • taikoma įvairios konstrukcijos grindims ir įvairioms grindų dangų rūšims;
 • taikoma esant įvairiems energijos šaltiniams;
 • ji yra žemos temperatūros apšildymo sistema;
 • idealus temperatūros paskirstymas patalpoje;
 • tikslus, automatinis temperatūros reguliavimas kiekvienoje patalpoje;
 • ekonomiška ir ilgaamžė;
 • neriboja interjero dizaino;
 • švari ir higieniška;
 • lengvai montuojasi;
 • atitinka veikiančius standartus pagal medžiagų savybes ir montavimo techniką.

UPONOR-pePEX ir UPONOR-evalPEX pasižymi sekančiomis išskirtinėmis sąvybėmis grindinio šildymo sistemose:

 • Deguonies difuzijos barjeras;
 • Neveikia korozija ir erozija;
 • Neveikia betone esantys priedai, šiluminio plėtimosi jėgos nedidelės, todėl neatsiranda įtrūkimai betone.
 • Atsparūs įbrėžimams, pažeidimai iki 20% sienelės storio nekeičia vamzdžio savybių;
 • Lygus vamzdžio paviršius (mažas trinties koeficientas, maži slėgio nuostoliai, didelis vandens greitis nesukelia neigiamų pasekmių);
 • Vamzdžiai lankstūs ir lengvi (100m UPONOR-pePEX vamzdžio ritė sveria 11.7 kg) patogus transportvimas ir montavimas;
 • Montavimui reikalingi tik keli paprasti instrumentai;
 • Ilgis nurodomas kas 1 m pasikartojančiu žymėjimu;
 • Ekologiškai švari sistema;
 • Jokių sujungimų grindyse.


Bendrieji nurodymai:

 • Vamzdžiai klojami pagal vamzdžių klojimo projektą;
 • Minimalus vamzdžius dengiantis betono sluoksnis – 30 mm;
 • Maksimalus rekomenduojamas vamzdžius dengiantis betono sluoksnis – 70 mm;
 • Atliekant didelės apimties montavimo darbus, kilpos tuoj pat turi būti užbetonuotos, kad apsaugoti vamzdžius nuo mechaninio poveikio ir ultravioletinių spindulių.
  Grindų konstrukcijos izoliacija naudojama tam, kad sumažinti šilumos nuostolius nukreiptus žemyn. Ten kur yra numatyta standartinė izoliacija, esant grindų šildymui rekomenduojama padidinti izoliacinės medžiagos storį 30 mm. Tarpiniuose aukštuose grindys – vienose patalpose, sutampa su kitų aukštų lubomis. Nereguliuojama šiluma nuo lubų taip pat nereikalinga, todėl kiekvienos grindys turi būti izoliuojamos.
  Bendru atveju rekomenduojama tokio storio izoliacijos sluoksnis:
 • Ant grunto – 100mm.
 • Ant perdengimo virš nešildomų patalpų – 50mm.
 • Ant perdengimo virš šildomų patalpų – 30mm.
Grindų temperatūra
Žmogaus koją galima pavadinti žmogaus kūno termostatu. Ten, kur atšiauri žiema, žmogus jau nuo senų laikų atkreipė dėmesį į grindų temperatūrą. 21°C grindų paviršiaus temperatūra leidžia jaustis komfortiškai. Atsižvelgiant į Tarptautinių standartų asociacijos reikalavimus ISO 7730, labiausiai komfortabilia temperatūra laikoma 19-26°C, bet grindų šildymo sistemos gali būti suprojektuotos iki 29°C temperatūrai. Leidžiama projektuoti sistemas su aukštesne temperatūra specifinėse vietose tokiose, kaip vonia. Grindų temperatūrą nulemiantis faktorius yra žmogaus pėdos jautrumas. Todėl svarbu, kad grindų šildymo sistema būtų suprojektuota taip, kad paviršiaus temperatūra neviršytų 29°C. Aukštesnė temperatūra yra nekomfortabili. Be to tokia temperatūra yra neįprasta grindų šildymo sistemai ir skaitoma energijos eikvojimu. Įvairios grindų dangos gali turėti specifinius gamintojo apribojimus. Pvz.: parketui maksimali rekomenduojama temperatūra 27°C.

Kad temperatūros kritimas vamzdžio kilpoje neviršytų 5°C būtina tiksliai skaičiuoti šilumos atidavimą patalpoms. Didesnis temperatūros kritimas bus žmogaus kojos suprantamas, kaip netolygi grindų temperatūra.


Vamzdžio skersmuo

Projektuojant grindų šildymo sistemą reikia atsižvelgti į vamzdžių skersmenis. Šiame vadove mes rekomenduojame UPONOR-pePEX 20×2.0 mm vamzdį, kuris atitinka daugumos sistemų reikalavimus. Priklausomai nuo šilumos poreikio ir slėgio kritimo galima naudoti ir kitų matmenų vamzdžius. Kai kurie praktiniai aspektai, tokie kaip vamzdžio lankstumas, gali įtakoti vamzdžio skersmens pasirinkimą. Imant kitus 16, 25, 30 mm vamzdžių skersmenis tiekiamo vandens temperatūrą reikia koreguoti.
Pavyzdys. Jei patalpos šilumos poreikis 50 W/m² ir vietoje 20 mm panaudosime 15 mm vamzdį, vandens temperatūra padidėja 1.02 t. y. 2%. Reikia nepamiršti, jog sumažinę vamzdžio skersmenį turėsime didesnį vandens srovės greitį. Taip padidės slėgio nuostoliai.


Aptarnavimas

Grindų šildymo sistema nereikalauja aptarnavimo, ji suprojektuota taip, kad fukcionuotų daugelį metų. Čia pateikti kai kurie patikrinimo momentai:

 

 1. Reikalinga laikas nuo laiko patikrinti šildymo sistemos slėgį. Esant reikalui sistema užpildoma iš naujo. Tai galima atlikti prieš šildymo sezoną.
 2. Patikrinkite ar iš sistemos pašalintas oras. Didelis oro burbulas gali sutrukdyti vandens cirkuliavimą sistemoje.
 3. Jei vandens slėgis sistemoje krenta, patikrinkite sistemos sandarumą. Gal būt reikia paveržti sriegines jungtis. Jei nežiūrint to slėgio negalima palaikyti, Jūs turite kruopščiai patikrinti ir rasti gedimus ir, jei būtina, iškviesti ekspertus patikrinti visą sistemą.


Kainoraštis   (465.9 kb )

 
 

Warning: require_once(/home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/m/m_stat/admin/for_index.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/index.php on line 475

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/m/m_stat/admin/for_index.php' (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/duislt/domains/durupis.lt/public_html/index.php on line 475